If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
50ml Clear PET Dropper Bottle & CRC Dropper Cap
£1.14
Available on back-order
SKU: 50MLCTHER-GCAP18BLKCRC-PD
Categories: All Plastic Packaging, Aromatherapy, Beauty & Personal Care, Dropper Bottles, Education, PET Bottles, Research Institutions
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.14 | £1.09 | £1.05 | £1.00 | £0.96 | £0.91 | £0.86 |
| Weight | 0.057 kg |
|---|---|
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Dropper |
| Capacity | 50ml |
| Shop By Colour | Clear |
| Height | 92.7mm |
| Diameter | 37mm |
| Lid Colour | Black |
| Weight | 57g |
| Neck size | 18mm |
| Material | Glass |
Related products
-
50ml Amber Glass Dropper Bottle With Aluminium Cap
£0.62 – £0.68Price range: £0.62 through £0.68






