If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
5ml Green Glass Dropper Bottle & 18mm Black T/E Black Dropper Cap 0.7mm
£0.90
Availability: 1043 in stock
SKU: G5MLGDROP-GCAP18B0.7
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Beauty & Personal Care, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass A
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 150 | 151 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501+ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £0.90 | £0.86 | £0.83 | £0.79 | £0.76 | £0.72 |
| Weight | 0.028 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Green |
| Capacity | 5ml |
| Product Type | With Dropper, With Tamper Evident Lid |
| Shape | Round |
| Diameter | 22.3mm |
| Height | 50.7mm |
| Lid Colour | Black, White |
| Cap Size | 18mm |
| Weight | 28g |







