If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
5ml Blue Glass Dropper Bottle & CRC Dropper Cap
£1.03
Availability: 836 in stock (can be backordered)
SKU: G5MLBDROP-GCAP18BLKCRC
Categories: All Glass Packaging, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass A
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 150 | 151 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501+ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.03 | £0.99 | £0.95 | £0.91 | £0.87 | £0.82 |
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Blue |
| Capacity | 5ml |
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Dropper |
| Height | 50.3mm |
| Diameter | 21.9mm |
| Height Incl Cap | 51.2mm |
| Weight | 20g |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |







