If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
50ml Green Glass Dropper Bottle (No Cap)
£1.13
Availability: 377 in stock (can be backordered)
SKU: G50MLGDROP
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.13 | £1.08 | £1.04 | £0.99 | £0.95 | £0.90 | £0.85 |
| Weight | 0.059 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Green |
| Capacity | 50ml |
| Shape | Round |
| Product Type | Bottle Only |
| Height | 92mm |
| Diameter | 37.5mm |
| Cap Size | 18mm |
| Material | Glass |
| Weight | 59g |






