If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
50ml Green Glass Dropper Bottle & CRC Dropper Cap
£1.54
Availability: 377 in stock (can be backordered)
SKU: G50MLGDROP-GCAP18BLKCRC
Categories: All Glass Packaging, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.54 | £1.48 | £1.42 | £1.36 | £1.29 | £1.23 | £1.16 |
| Weight | 0.062 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Green |
| Capacity | 50ml |
| Shape | Round |
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Dropper |
| Lid Colour | Black, White |
| Diameter | 37.5mm |
| Height | 92mm |
| Material | Glass |
| Weight | 62g |
| Neck size | 18mm |







