If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
50ml Blue Glass Dropper Bottle (No Cap)
£0.66
Availability: 3465 in stock (can be backordered)
SKU: G50MLBDROPB
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £0.66 | £0.63 | £0.61 | £0.58 | £0.55 | £0.53 | £0.50 |
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Blue |
| Capacity | 50ml |
| Product Type | Bottle Only |
| Height | 91.9mm |
| Diameter | 37.2mm |
| Weight | 60g |
| Neck size | 18mm |
| Material | Glass |






