If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
50ml Blue Glass Dropper Bottle & CRC Dropper Cap
£1.12
Availability: 1821 in stock (can be backordered)
SKU: G50MLBDROPB-GCAP18BLKCRC
Categories: All Glass Packaging, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.12 | £1.08 | £1.03 | £0.99 | £0.94 | £0.90 | £0.84 |
| Weight | 0.064 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Blue |
| Capacity | 50ml |
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Dropper |
| Height | 91.9mm |
| Diameter | 37.2mm |
| Weight | 64g |
| Neck size | 18mm |
| Material | Glass |







