If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
30ml Green Glass Dropper Bottle (No Cap)
£1.36
Availability: 1254 in stock (can be backordered)
SKU: G30MLGDROP
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.36 | £1.31 | £1.25 | £1.20 | £1.14 | £1.09 | £1.02 |
| Weight | 0.045 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Green |
| Capacity | 30ml |
| Shape | Round |
| Product Type | Bottle Only |
| Height | 78.8mm |
| Diameter | 33.2mm |
| Cap Size | 18mm |
| Material | Glass |
| Weight | 45g |





