If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
15ml Blue Glass Dropper Bottle (No Cap)
£0.83
Availability: 542 in stock (can be backordered)
SKU: G15MLBDROP
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles
Tag: Glass A
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 150 | 151 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501+ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £0.83 | £0.80 | £0.76 | £0.73 | £0.70 | £0.66 |
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Blue |
| Capacity | 15ml |
| Product Type | Bottle Only |
| Height | 64.9mm |
| Diameter | 28.5mm |
| Weight | 31g |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |






