If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
15ml Blue Glass Dropper Bottle & CRC Dropper Cap
£1.24
Availability: 542 in stock (can be backordered)
SKU: G15MLBDROP-GCAP18BLKCRC
Categories: All Glass Packaging, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass A
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 150 | 151 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501+ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.24 | £1.19 | £1.14 | £1.09 | £1.04 | £0.99 |
| Weight | 0.032 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Blue |
| Capacity | 15ml |
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Dropper |
| Height | 64.9mm |
| Diameter | 28.5mm |
| Height Incl Cap | 65.8mm |
| Weight | 35g |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |







