If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
10ml Blue Glass Dropper Bottle & CRC Dropper Cap
£0.91
Availability: 1821 in stock (can be backordered)
SKU: G10MLBDROPB-GCAP18BLKCRC
Categories: All Glass Packaging, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass A
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 150 | 151 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501+ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £0.91 | £0.87 | £0.84 | £0.80 | £0.76 | £0.73 |
| Weight | 0.029 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Blue |
| Capacity | 10ml |
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Dropper |
| Height | 58mm |
| Diameter | 24.8mm |
| Height Incl Cap | 59mm |
| Weight | 29g |







