If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
100ml Green Glass Dropper Bottle & CR Dropper Cap
£2.04
Availability: 1009 in stock (can be backordered)
SKU: G100MLGDROP-GCAP18BLKCRC
Categories: All Glass Packaging, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass D
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 150 | 151 - 300 | 301 - 600 | 601 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501 - 5000 | 5001+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £2.04 | £1.96 | £1.88 | £1.80 | £1.71 | £1.63 | £1.53 | £1.43 |
| Weight | 0.094 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Green |
| Capacity | 100ml |
| Shape | Round |
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Dropper |
| Lid Colour | Black, White |
| Diameter | 44.7mm |
| Height | 112.6mm |
| Bottle Height | 112.6mm |
| Material | Glass |
| Weight | 97g |







