If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
100ml Blue Glass Dropper Bottle & T/E Glass Pipette
£2.02
Availability: 2632 in stock (can be backordered)
SKU: G100MLBDROPB-GCAP18BPIP100
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Education, Glass Bottles, Glass Bottles With Pipettes, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass D
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 150 | 151 - 300 | 301 - 600 | 601 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501 - 5000 | 5001+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £2.02 | £1.94 | £1.86 | £1.78 | £1.70 | £1.62 | £1.52 | £1.41 |
| Weight | 0.099 kg |
|---|---|
| Shop By Colour | Blue |
| Capacity | 100ml |
| Height | 112mm |
| Diameter | 44.9mm |
| Weight | 99g |
| Neck size | 18mm |
| Material | Glass |
| Product Type | With Pipette, With Tamper Evident Lid |






