If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
50ml Clear Glass Dropper Bottle (No Cap)
£0.91
Availability: 1506 in stock (can be backordered)
SKU: G50MLCDROP
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Bottles, Clear Glass Bottles, Clear Glass Dropper Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £0.91 | £0.87 | £0.84 | £0.80 | £0.76 | £0.73 | £0.68 |
| Weight | 0.055 kg |
|---|---|
| Product Type | Bottle Only |
| Capacity | 50ml |
| Shop By Colour | Clear |
| Shape | Round |
| Pack Size | 264 |
| Pallet Quantity | 7128 |
| Height | 92.5mm |
| Diameter | 37mm |
| Weight | 55g |
| Neck size | 18mm |
| Material | Glass |





