If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
50ml Clear Glass Dropper Bottle & CRC Glass Pipette
£1.77
Availability: 1506 in stock (can be backordered)
SKU: G50MLCDROP-GCAP18BPCR50
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Beauty & Personal Care, Clear Glass Bottles, Clear Glass Dropper Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Bottles With Pipettes, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.77 | £1.70 | £1.63 | £1.56 | £1.49 | £1.42 | £1.33 |
| Weight | 0.062 kg |
|---|---|
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Pipette, With Tamper Evident Lid |
| Capacity | 50ml |
| Shop By Colour | Clear |
| Shape | Round |
| Height | 92.7mm |
| Diameter | 37mm |
| Weight | 62g |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |







