If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
15ml Clear Glass Dropper Bottle & T/E Glass Pipette
£1.80
Availability: 657 in stock (can be backordered)
SKU: G15MLCDROP-GCAP18BPIP15TALL
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Beauty & Personal Care, Clear Glass Bottles, Clear Glass Dropper Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Bottles With Pipettes, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass A
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 150 | 151 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501+ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.80 | £1.73 | £1.66 | £1.58 | £1.51 | £1.44 |
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Product Type | With Pipette |
| Capacity | 15ml |
| Shop By Colour | Clear |
| Shape | Round |
| Height | 69mm |
| Diameter | 26.6mm |
| Weight | 40g |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |







