If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
10ml Clear Glass Dropper Bottle (No Cap)
£0.59
Availability: 1876 in stock (can be backordered)
SKU: G10MLCDROP
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Bottles, Clear Glass Bottles, Clear Glass Dropper Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles
Tag: Glass A
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 150 | 151 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501+ |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £0.59 | £0.57 | £0.54 | £0.52 | £0.50 | £0.47 |
| Weight | 0.026 kg |
|---|---|
| Product Type | Bottle Only |
| Capacity | 10ml |
| Shop By Colour | Clear |
| Shape | Round |
| Pack Size | 192 |
| Height | 60.6mm |
| Diameter | 25.8mm |
| Weight | 26g |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |






