If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
100ml Clear Glass Dropper Bottle (No Cap)
£1.11
Availability: 1314 in stock (can be backordered)
SKU: G100MLCDROP
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Bottles, Clear Glass Bottles, Clear Glass Dropper Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Dropper Bottles
Tag: Glass D
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 150 | 151 - 300 | 301 - 600 | 601 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501 - 5000 | 5001+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.11 | £1.07 | £1.02 | £0.98 | £0.93 | £0.89 | £0.83 | £0.78 |
| Weight | 0.091 kg |
|---|---|
| Product Type | Bottle Only |
| Capacity | 100ml |
| Shop By Colour | Clear |
| Shape | Round |
| Pack Size | 126 |
| Pallet Quantity | 4536 |
| Height | 112mm |
| Diameter | 44.5mm |
| Weight | 91g |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |






