If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
100ml Clear Glass Dropper Bottle & T/E Glass Pipette
£2.09
Availability: 1314 in stock (can be backordered)
SKU: G100MLCDROP-GCAP18BPIP100
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Beauty & Personal Care, Clear Glass Bottles, Clear Glass Dropper Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Bottles With Pipettes, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass D
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 150 | 151 - 300 | 301 - 600 | 601 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501 - 5000 | 5001+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £2.09 | £2.01 | £1.92 | £1.84 | £1.76 | £1.67 | £1.57 | £1.46 |
| Weight | 0.098 kg |
|---|---|
| Product Type | With Pipette |
| Capacity | 100ml |
| Shop By Colour | Clear |
| Height | 112mm |
| Diameter | 44.5mm |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |
| Supplier | Aloumino Ltd |
| Weight | 98g |






