If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
100ml Clear Glass Dropper Bottle & CRC Glass Pipette
£1.97
Availability: 971 in stock (can be backordered)
SKU: G100MLCDROP-GCAP18BPCR100
Categories: All Glass Packaging, Aromatherapy, Beauty & Personal Care, Clear Glass Bottles, Clear Glass Dropper Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Bottles With Pipettes, Glass Dropper Bottles, Research Institutions
Tag: Glass D
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 150 | 151 - 300 | 301 - 600 | 601 - 1250 | 1251 - 2500 | 2501 - 5000 | 5001+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £1.97 | £1.89 | £1.81 | £1.73 | £1.65 | £1.58 | £1.48 | £1.38 |
| Weight | 0.098 kg |
|---|---|
| Product Type | With Child Resistant Lid, With Pipette, With Tamper Evident Lid |
| Capacity | 100ml |
| Shop By Colour | Clear |
| Height | 112mm |
| Diameter | 44.5mm |
| Weight | 98g |
| Material | Glass |
| Neck size | 18mm |






