If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
300ml Amber Glass Boston Bottle & Aluminium Cap
£3.03
Availability: 121 in stock (can be backordered)
SKU: G300MLAMBOS-GCAP28MMALU
Categories: All Glass Packaging, Amber Glass Bottles, Aromatherapy, Bottles, Education, Glass Bottles, Research Institutions
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £3.03 | £2.91 | £2.79 | £2.67 | £2.55 | £2.42 | £2.27 |
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Product Type | With Lid |
| Capacity | 250ml |
| Shape | Round |
| Pack Size | 39 |
| Pallet Quantity | 1404 |
| Height | 155mm |
| Diameter | 63mm |








