If you require a trade account or wish to order in bulk at trade prices, please contact our customer service team
Follow our journey on Linkedin for the latest industry information & promotions.
150ml Amber Glass Boston Bottle & Aluminium Cap
£2.09
Availability: 368 in stock
SKU: G150MLAMBOS-GCAP28MMALU
Categories: All Glass Packaging, Amber Glass Bottles, Aromatherapy, Bottles, Education, Glass Bottles, Glass Medicine Bottles, Research Institutions
Tag: Glass B
- Same Day Despatch
- Business Credit Accounts
- Standard Returns Within 28 Days
| Quantity | 1 - 50 | 51 - 250 | 251 - 500 | 501 - 1000 | 1001 - 2500 | 2501 - 5000 | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Price | £2.09 | £2.01 | £1.92 | £1.84 | £1.76 | £1.67 | £1.57 |
| Weight | 0.131 kg |
|---|---|
| Product Type | With Lid |
| Capacity | 150ml |
| Shape | Round |
| Pack Size | 48 |
| Pallet Quantity | 3456 |
| Height | 123mm |
| Diameter | 50mm |







